Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

30.01.2017 Biskup Jan Szkodoń odprawił 72. mszę tramwajarską

 


 

W niedzielę 29 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy ojców Redemptorystów Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Jan Szkodoń, odprawił 72. mszę tramwajarską. Jak co roku była ona odprawiana w intencji wszystkich pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie oraz ich rodzin.

Podczas mszy Biskup mówił m.in. o pokorze w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków. Podkreślił także wielką rolę komunikacji miejskiej w ułatwianiu przemieszczania się uczestników Światowych Dniach Młodzieży oraz podziękował wszystkim za pracę i wysiłek podczas wizyty Ojca Świętego w Krakowie.

Msza była też okazją dla pracowników MPK SA do podziękowania Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi, który skończył w tym roku posługę Metropolity Archidiecezji Krakowskiej. List dla Kardynała z podziękowaniem za wiele lat modlitw i wsparcie podczas ŚDM przekazał na ręce Biskupa Jana Szkodonia Prezes MPK SA w Krakowie Rafał Świerczyński.

Mszę tramwajarską uświetnił występ chóru Lutnia Krakowska.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS