Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

28.03.2017 Krakowianie bezpieczniejsi z Kartą Info-Med

Grupa krwi, stan zdrowia, zażywane leki, uczulenia i przebyte operacje – szybki dostęp do tych informacji może pomóc uratować życie w razie wypadku czy utraty przytomności. Ważne, by były zebrane w jednym miejscu. Do tego służy Karta Informacji Medycznej, opracowana z inicjatywy fundacji Vitalny Kraków, w partnerstwie z Urzędem Miasta Krakowa. W poniedziałek, 27 marca, w Magistracie rozdano pierwsze siedem tysięcy egzemplarzy.

W pierwszej kolejności Karty Info-Med trafią do pacjentów szpitali miejskich (po tysiąc egzemplarzy do szpitali im. Narutowicza i Żeromskiego), Centrów Aktywności Seniora i Rady Krakowskich Seniorów oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Na karcie znajduje się miejsce na dane osobowe, zdjęcie, opis stanu zdrowia (np. choroby przewlekłe), zażywane leki, uczulenia, implanty metalowe, przebyte operacje, grupę krwi – a więc wszystkie niezbędne informacje dla służb medycznych i policji. Dane te należy wpisać zgodnie z kodem ICD. Kartę najlepiej przechowywać z ważnymi dokumentami, np. dowodem tożsamości, paszportem, prawem jazdy, legitymacją, dokumentacją medyczną, albo w widocznym miejscu w domu.

Pomysłodawczynią karty jest Alicja Feter z fundacji Vitalny Kraków. Inicjatywę finansowo wsparły spółki miejskie: MPWiK, MPO, MPEC i MPK wraz z Krakowskim Holdingiem Komunalnym SA. Projekt będzie kontynuowany, tak by karty trafiły do jak największej liczby krakowian.

Biuro Prasowe/UMK

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS