Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

04.04.2017 Kierowca krakowskiego MPK udzielił rowerzyście pierwszej pomocy

Był piątek, 31 marca. Pan Stanisław, od 7 lat pracujący jako kierowca w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym SA w Krakowie, prowadził tego dnia autobus linii nr 232. Kilkanaście minut po 14.00 zatrzymał się na przystanku Prusy Szkoła w kierunku Goszczy. Na przystanku zauważył siedzącego mężczyznę i oparty obok rower.

- Na początku myślałem, że będzie wsiadał z tym rowerem do autobusu. Kiedy tego nie zrobił ruszyłem i chciałem jechać dalej – relacjonuje pan Stanisław.

Zaledwie po przejechaniu kilku metrów jeden z podróżujących młodych pasażerów zaczął krzyczeć i prosić o zatrzymanie autobusu. Kierowca natychmiast to zrobił, a młody człowiek pobiegł do siedzącego na przystanku rowerzysty, który jak się okazało stracił przytomność i osunął się na ziemię. Kierowca MPK od razu wyłączył silnik autobusu i również pobiegł na przystanek. Gdy okazało się, że jest potrzebna karetka, natychmiast wrócił do pojazdu i poprosił dyspozytorów o jej wezwanie.

Ponieważ rowerzysta nie oddychał i nie dało się wyczuć u niego pulsu kierowca MPK, młody pasażer oraz jedna kobieta rozpoczęli reanimację, którą prowadzili nieprzerwanie do przyjazdu karetki. Ratownicy pojawi się na miejscu bardzo szybko już po ok. 5 minutach.

Rowerzysta został zabrany do karetki i przewieziony do szpitala. Reakcja kierowcy MPK i dwójki pasażerów najprawdopodobniej uratowała mu życie.

 

Po zabraniu rowerzysty do karetki kierowca wsiadł do autobusu i kontynuował pracę na linii.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS