Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

06.04.2017 Dzieci ze szkoły podstawowej nr 113 w Krakowie zwiedziły Zajezdnię Tramwajową Podgórze


Dzieci z 1 i 2 klasy Szkoły Podstawowej nr 113 w Krakowie spotkały się w czwartek, 6 kwietnia z Trambusiem i zwiedziły zajezdnię tramwajową Podgórze w ramach Akademii Młodego Krakowianina.

Przypomnijmy, że edukacja prowadzona przez Trambusia na specjalnie opracowanej trasie w zajezdni tramwajowej Podgórze ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej już od najmłodszych lat, czyli od szkoły podstawowej

W ramach Akademii Młodego Krakowianina uczniowie krakowskich szkół podstawowych mogą zwiedzać zajezdnię tramwajową Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Ich przewodnikiem jest Trambuś, oficjalna maskotka MPK SA w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie mogą się spotkać z motorniczym i dowiedzieć się na czym polega jego praca. Trambuś wyjaśnia im także najważniejsze zasady bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajami. Tłumaczy znaczenie piktogramów naklejonych wewnątrz wagonów, zwraca uwagę na konieczność trzymania się uchwytów podczas jazdy oraz zabrania przebiegać przed jadącym tramwajem. Trambuś przypomina także dzieciom, jak ważne jest ustępowanie miejsca starszym podróżującym komunikacją miejską.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS