Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

26.04.2017 Straż Miejska i MPK SA w Krakowie uczą bezpiecznej jazdy rowerem

W środę, 26 kwietnia uczniowie piątych klas z siedmiu krakowskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie „Rowerem bezpiecznie po Krakowie”. Został on zorganizowany przez Straż Miejską oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie w celu zwrócenia uwagi dzieci na zagrożenia w ruchu drogowym i zasady bezpiecznego poruszania się rowerem. Konkurs był także okazją to tego, aby promować pozytywne zasady zachowań na drodze.

Do konkursu zostało zgłoszonych 7 zespołów złożonych z czterech uczniów. Wszyscy najpierw wzięli udział w części teoretycznej, podczas której musieli odpowiedzieć na  pytania z przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych dotyczących rowerzystów. Po teście uczniowie zostali zaproszeni do udziału w części praktycznej konkursu. Każdy z nich miał za zadanie przejechać na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód. W klasyfikacji drużynowej najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 62. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 40, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 133. Konkurs wygrał Maksymilian Ślusarczyk, który zgromadził najwięcej punktów. W nagrodę mógł samodzielnie poprowadzić tramwaj NGT6. Drugie miejsce zajęła Nikola Florczyk, która została najlepszą rowerzystką w konkursie. Trzecie miejsce zdobył Karol Miśkiewicz.

Wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczał Grzegorz Dyrkacz, członek zarządu MPK SA, dyrektor ds. zarządzania przewozami oraz Zbigniew Ulman, zastępca komendanta Straży Miejskiej.

Oprócz rywalizacji uczestnicy konkursu brali także udział w wykładzie na temat bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej oraz pokazie awaryjnego hamowania tramwaju, które zostało zorganizowane na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze.

Konkurs został zorganizowany na terenie Stacji Obsługi i Remontów, przy ul. Brożka 3. To kolejna tego rodzaju wspólna inicjatywa MPK SA i Straży Miejskiej.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS