Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

05.05.2017 MPK S.A. w Krakowie testuje niskopodłogowy autobus firmy MAN

Od piątku, 5 maja MPK S.A. w Krakowie testuje kolejny niskopodłogowy autobus firmy MAN. Ekologiczny autobus TYPU Lion’s City CNG (A21) zasilany sprężonym gazem ziemnym jest wyposażony w silnik spełniający normy Euro VI.

Już dziś autobus wyjedzie na trasę linii 503 z Nowego Bieżanowa Południe do Górki Narodowej. Testy potrwają ponad dwa tygodnie, do 22 maja.

Testowany autobus ma długość 12 m, szerokość 2,5 m i może jednocześnie przewieźć 86 osób w tym 30 na miejscach siedzących. Wyposażony jest w system informacji i obsługi pasażerskiej tj. tablice kierunkowe, urządzenie zapowiadające przystanki oraz  trzy kasowniki elektroniczne. Dodatkowo posiada funkcję tzw. przyklęku, obniżającą prawą stronę autobusu poprawiając przy tym komfort przy wsiadaniu i wysiadaniu. Autobus wyposażony jest
w rampę do wjeżdżania wózków inwalidzkich w drugich drzwiach, obsługiwaną ręcznie oraz stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich.

Doświadczenia zebrane podczas eksploatacji testowanych autobusów będą wykorzystane przy zakupie kolejnych ekologicznych autobusów dla krakowian.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS