Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

22.05.2017 Dzień Dziecka w zajezdni tramwajowej MPK w Nowej Hucie


Setki dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w zorganizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie Dniu Dziecka w niedzielę, 28 maja  na terenie zajezdni tramwajowej Nowa Huta.

 

Dzieci zaprosiliśmy do przejazdu specjalnym tramwajem przez nową halę myjni oraz przez halę, w której znajduje się nowoczesna tokarka podtorowa. Najmłodsi mogli takżę zwiedzić miejsca, w których tramwaje są naprawiane oraz zobaczyć zabytkowe pojazdy krakowskiego przewoźnika. Zaprezentowaliśmy im także pracę nowoczesnego pojazdu technicznego służącego do wstawiania wykolejonych tramwajów na tory.

Nie zabrakło jednej z największych atrakcji organizowanego przez MPK Dnia Dziecka, czyli możliwości samodzielnego poprowadzenia tramwaju. Oprócz wagonu NGT6 do dyspozycji najmłodszym oddaliśmy po raz pierwszy wagon EU8N.

MPK SA dla najmłodszych przygotowało zabawy i konkursy z cennymi nagrodami (jedną z nagród były bilety do parku rozrywki), a także zajęcia pokazowe wprowadzające w świat języka angielskiego dla dzieci metodą Helen Doron. Najmłodszym uczestnikom Dnia Dziecka cały czas towarzyszył Trambuś, oficjalna maskotka MPK.

Do zajezdni tramwajowej Nowa Huta można było dojechać specjalnym czerwonym tramwajem, który kursował na trasie Plac Centralny im. R. Reagana – Zajezdnia Tramwajowa Nowa Huta.

 

Pliki

Rozmiar: 84,00MB

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS