Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

16.06.2017 Kierowcy samochodów przestali blokować tramwaje na ul. Długiej

Kierowcy parkujący na ul. Długiej swoje samochody przestali blokować torowisko tramwajowe. Od 28 maja, a więc od czasu, kiedy na tej ulicy pojawiły się czerwone linie wyznaczające miejsca postojowe zdarzył się tylko jeden taki przypadek – 2 czerwca. W dodatku trwał krótko, bo tylko 9 minut, a kierowca nieprawidłowo zaparkowanego samochodu został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

To radykalna zmiana w stosunku do sytuacji, jaka miała miejsce na tej ulicy przed pojawieniem się nowego oznakowania. Tylko od początku tego roku do 27 maja doszło do 56 przypadków zablokowania tramwajów przez nieprawidłowo zaparkowane samochody (w maju przed wymalowaniem czerwonych linii tych przypadków było 12).

Pozytywny efekt nowego oznakowania potwierdzają także inspektorzy ruchu MPK oraz strażnicy miejscy, którzy w ramach akcji „Wystarczy 1 metr” systematycznie patrolują te ulice w Krakowie, na których najczęściej dochodzi do blokowania torów.

Przypomnijmy, że akcja „Wystarczy 1 metr” jest w Krakowie prowadzona od kilku lat. W ramach tej akcji patrol złożony ze strażników miejskich i inspektora ruchu MPK SA w Krakowie systematycznie kontroluje, czy stojące wzdłuż torowisk samochody nie blokują przejazdu tramwajom a jednocześnie sprawdza także ulice, na których kierowcy parkują w okolicach zatok przystankowych utrudniając wjazd autobusom. W tym roku do 31 maja takich patroli obyło się już 91.

Kierowca, który blokuje przejazd tramwajom naraża się nie tylko na mandat, który wynosi 300 zł, ale także na odholowanie samochodu W sumie koszty mandatu, holowania i opłat za postój na parkingu mogą sięgać nawet do 1 tys. zł

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS