Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

20.06.2017 Wielki Finał Akademii Młodego Krakowianina

We wtorek 20 czerwca Park Jordana zamienił się w strefę edukacji i dobrej zabawy. Uczniowie z 20 krakowskich szkół uczestniczyli w finale Akademii Młodego Krakowianina - pilotażowego projektu realizowanego przez Miasto Kraków.

- Funkcjonowanie tak dużego miasta jak Kraków to proces złożony, ale z którego bardzo wielu z nas nie zdaje sobie sprawy. Poprzez projekt Akademia Młodego Krakowianina chcemy pokazać, że za tym na pozór oczywistym procesem stoją konkretne instytucje i ludzie, bez sprawności których życie w naszym mieście byłoby o wiele bardziej skomplikowane – mówił Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, podczas finałowego spotkania w parku Jordana.

Wręczając uczestnikom całorocznych zajęć stosowne certyfikaty, Zastępca Prezydenta Krakowa zapowiedział, że projekt będzie kontynuowany. – Akademia Młodego Krakowianina cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To projekt z bardzo dużym potencjałem, więc w przyszłym roku szkolnym będziemy zapraszać kolejne placówki do udziału – powiedział Andrzej Kulig.
Warto wiedzieć, że podczas Akademii Młodego Krakowianina szkoły uczestniczyły w trwających przez cały rok zajęciach z zakresu ekologii, bezpieczeństwa oraz o tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Do udziału w pierwszej, pilotażowej edycji projektu zaproszono 20 samorządowych podstawówek, mieszczących się w czterech dawnych dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. Projekt trwał od 1 września 2016 r. do 31 maja 2017 r. 

Akademia Młodego Krakowianina realizowana jest przez jednostki i spółki miejskie: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, straż miejską, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencję Rozwoju Miasta - TAURON Arenę Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS