Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

27.06.2017 MPK SA w Krakowie kupuje kolejne ekologiczne autobusy


W poniedziałek, 26 czerwca MPK SA w Krakowie ogłosiło dwa przetargi na zakup w formie leasingu finansowego łącznie 75 nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska autobusów. Zamówienia obejmują dostawę 38 autobusów przegubowych i 37 autobusów standardowych o długości 12 metrów.

Wszystkie autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic elektronicznych, monitoring, automaty biletowe oraz porty USB do ładowania smartfonów.

Nowe autobusy będą nie tylko komfortowe dla pasażerów, ale także przyjazne dla środowiska. Wszystkie będą spełniać najwyższe europejskie normy Euro 6. Warto zaznaczyć, że wśród 37 autobusów 12-metrowych będą pojazdy przystosowane do wyjazdów na dłuższe trasy poza granice miasta i zostaną wyposażone m.in. w tachograf samochodowy, bagażnik, apteczkę doraźnej pomocy oraz w wysokie, miękkie fotele z zagłówkami, podłokietnikami i w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów. Takich autobusów będzie 7.

Kryterium wyboru nowych autobusów będzie nie tylko cena, ale także kryteria techniczne, które stanowią aż 40 proc. wyboru oferty. Po podpisaniu umowy producenci będą mieć 7 miesięcy na realizację i dostawę do Krakowa nowych pojazdów.

Termin otwarcia ofert został wyznaczony na 1 sierpnia. Wtedy poznamy producentów, którzy będą walczyć o dostawę autobusów do Krakowa.

Nie jest to ostatnie zamówienie, które MPK SA ogłosi w tym roku. Wkrótce zostanie bowiem ogłoszony przetarg w ramach projektu unijnego Zintegrowane Inwestycje Terytorialne II na zakup kolejnych autobusów, w tym także autobusów hybrydowych.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS