Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

19.07.2017 Krakowianie pojadą 77 nowymi ekologicznymi autobusami

 

W środę 19 lipca podczas oficjalnej prezentacji kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA otrzymali od Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa kluczyki do 77 ekologicznych autobusów przegubowych wyposażonych w silniki Euro 6. Jeszcze tego samego dnia nowe autobusy zaczęły kursować na kilkunastu  liniach, m.in. 105, 129, 144, 164, 169, 173, 179, 184, 194, 501 i 503.

 

- Oddajemy mieszkańcom Krakowa 77 pojazdów o wartości ponad 120 mln zł. To największa jednorazowa dostawa nowych autobusów w historii krakowskiego przewoźnika, która pozwoli na wymianę najstarszych i najbardziej wyeksploatowanych pojazdów – mówił podczas oficjalnej prezentacji Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Nowe Solarisy Urbino 18 wyróżniają się nie tylko innowacyjnym designem, ale także wysokim komfortem jazdy – pasażerowie będą się cieszyć bardziej przestronnym wnętrzem pojazdu, większą liczbą miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi czy rozbudowanym systemem informacji pasażerskiej prezentowanym na ekranach wysokiej rozdzielczości. Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring, automat biletowy i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych pasażerów. Będą w nich także zamontowane specjalne platformy ułatwiające osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach wjazd i wyjazd z pojazdu.

- Chcemy, aby krakowianie podróżowali wyłącznie wygodnymi, ekologicznymi autobusami. Dlatego staramy się wykorzystywać wszystkie dostępne możliwości finansowania zakupu nowych autobusów, od pozyskiwania środków unijnych po umowy w formie leasingu finansowego – powiedział Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

- Największa jednorazowa dostawa autobusów w historii naszych relacji z krakowskim MPK to zarówno ogromny sukces dla naszej firmy, ale także odpowiedzialność. Dbałość o wysoką jakość naszych produktów, bezpieczeństwo pasażerów i stosowanie najbardziej innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań to priorytety w działalności Solarisa. Dzisiaj oddajemy do dyspozycji krakowskich pasażerów 77 autobusów o najwyższym komforcie podróżowania - powiedział obecny na uroczystości przekazania autobusów Zbigniew Palenica, wiceprezes Solaris Bus & Coach S.A

Łączna wartość leasingu finansowego 77 sztuk nowych autobusów, na okres 7 lat, wynosi 120,8 mln zł.

- Jest to największa tego typu transakcja skupiająca się na unowocześnieniu polskich obszarów miejskich w historii PKO Leasing -  mówi Andrzej Krzemiński, prezes zarządu PKO Leasing.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS