Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

24.07.2017 Ostatnie kursy autobusów Scania Castrosua i Scania Omni City


 

24 lipca autobusy marki Scania Castrosua i Scania Omni City po raz ostatni wyjechały na regularną linię autobusową. Autobusy o numerach PE180 (Scania Castrosua) oraz PE193 (Scania Omni City przegubowa) kursowały na linii nr 112 (Os. Podwawelskie – Tyniec Kamieniołom).

Przypomnijmy, że autobusy przegubowe Scania CN 94 UA OMNI CITY dostarczono do Krakowa w 2001 i 2003 roku. Są one wyposażone w silniki EURO 2 i EURO 3 oraz automatyczne czterobiegowe skrzynie biegów. Z kolei autobusy Scania Castrosua zostały zakupione na przełomie 2006 i 2007 roku. W chwili zakupu miały 3 lata, wcześniej jeździły po ulicach Madrytu.  Autobusy są wyposażone w czterobiegowe automatyczne skrzynie i silniki spełniające normę EURO 3. Były to pierwsze autobusy w Krakowie wyposażone w klimatyzację.  

Przypomnijmy, że to już drugi przypadek w tym miesiącu, kiedy MPK SA wycofuje z ruchu starsze typy autobusów. 7 lipca po raz ostatni wyjechały na linię autobusy MAN NG 313.

Wycofanie tych pojazdów jest efektem dostaw nowych autobusów przegubowych.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS