Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

28.07.2017 Mija dokładnie rok od pierwszego w historii przejazdu Ojca Świętego tramwajem

Dokładnie przed rokiem, 28 lipca 2016 roku Ojciec Święty jadąc na oficjalne spotkanie po raz pierwszy w historii jako środek transportu wybrał tramwaj. Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie Papież Franciszek wsiadł na ul. Franciszkańskiej do tramwaju i pojechał nim na spotkanie z młodzieżą na Błonia.

Przypomnijmy, że jeszcze przed wejściem do tramwaju na ul. Franciszkańskiej Ojciec Święty otrzymał od zarządu MPK SA w Krakowie dwa upominki. Jednym z nich był specjalnie przygotowany dla Papieża Franciszka specjalny imienny bilet Krakowskiej Karty Miejskiej ze zdjęciem, a drugim intencja mszalna od całej załogi MPK SA w Krakowie. Po wejściu do tramwaju Papież Franciszek przywitał się z wszystkimi osobami, a podczas przejazdu pozdrawiał licznie zgromadzonych wzdłuż trasy przejazdu. Po dojeździe na krakowskie Błonia podszedł do dwóch motorniczych, którzy prowadzili tramwaj. Z każdym z nich się przywitał i przekazał im pamiątkowe różańce.

Po dojeździe na krakowskie Błonia Ojciec Święty otrzymał od zarządu MPK SA w Krakowie jeszcze jeden prezent. Był to wyjątkowy egzemplarz modelu tramwaju, którym podróżował, z umieszczonymi w środku tabliczkami z napisem: „Dar dla Ojca Świętego Franciszka od pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie, Kraków, 28.07.2016”.

Z okazji roczny tego przejazdu MPK SA w Krakowie ogłosiło konkurs fotograficzny „Tramwaj Papieski -  TRAM DEL PAPA”. Każdy może w nim wziąć udział. Wystarczy wysłać jedno zdjęcie przestawiające tramwaj, którym podróżował Papież Franciszek w Krakowie. Zdjęcia można przesyłać na adres konkurs@mpk.krakow.pl w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia (prace zgłoszone po terminie nie będą oceniane).

Szczegółowy regulamin konkursu na stronie www.mpk.krakow.pl

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS