Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

24.08.2017 Od 1 września bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych

 


 

Od 1 września br. do 30 czerwca 2018 r., czyli przez cały rok szkolny uczniowie szkół podstawowych będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Podstawą jest uchwała Rady Miasta Krakowa z 30 marca 2016 roku.

W związku z wprowadzoną reformą oświaty dzieci, które uczęszczały w tym roku szkolnym do klas szóstych, w roku szkolnym 2017/2018 pozostaną uczniami szkół podstawowych (w klasach siódmych) i nadal będą uprawnione do bezpłatnych przejazdów.

 

Rada Miasta Krakowa, podejmując tę uchwałę, nadała od 1 września 2016 roku uprawnienia do bezpłatnych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie dla:

 

  • wszystkich dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego – na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna podróżującego z dzieckiem,
  • uczniów krakowskich szkół podstawowych, w okresie roku szkolnego, tj. od 1 września do 30 czerwca – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej ucznia szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Gminy Miejskiej Kraków, wydanej według wzoru określonego przez ministra właściwego do spraw edukacji narodowej.

Uprawnione dzieci mogą bezpłatnie podróżować wszystkimi tramwajami i autobusami Komunikacji Miejskiej w Krakowie na liniach miejskich i aglomeracyjnych w strefie biletowej I (miasto Kraków) i II (Aglomeracja).

Przypominamy, że tak jak w minionym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie pozostałych szkół podstawowych, zlokalizowanych poza granicami Krakowa, mają nadal uprawnienie do przejazdów na podstawie biletów ulgowych.

 

Biuro Prasowe UMK

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS