Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

15.09.2017 Piotr Jurczyk najlepszym motorniczym w Krakowie

 


W piątek, 15 września w konkursie „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” rywalizowali  motorniczowie i elektromechanicy. Spośród 12 motorniczych najlepiej z wszystkimi zadaniami poradził sobie Piotr Jurczyk z zajezdni tramwajowej Nowa Huta.

 Drugie miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Ferdek z zajezdni Nowa Huta, a trzecie Grzegorz Małek z KTR (spółka-córka MPK SA w Krakowie). Drużynowo najlepsza okazała się zajezdnia Nowa Huta.

Podobnie jak w przypadku rywalizacji kierowców konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność płynnej i bezpiecznej jazdy tramwajem.

Motorniczowie musieli najpierw prowadzić wagon z wyłączonym prędkościomierzem przez wyznaczony odcinek kontrolny z prędkością 10 km/h. W kolejnym zadaniu motorniczowie musieli zatrzymać tramwaj tak, aby drugie drzwi znalazły się na wprost słupka przystankowego. Trudnym zadaniem było także zatrzymanie wagonu w taki sposób, aby pantograf znalazł się w wyznaczonym miejscu na sieci trakcyjnej oraz dojazd do przeszkody i ustawienie tramwaju w takiej odległości, jaką wcześniej motorniczy wylosował.

Wszyscy zawodnicy musieli jeszcze wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz motorniczych rywalizowali także elektromechanicy. Wśród elektromechaników pierwsze miejsce zajął Stanisław Majcher ze Stacji Obsługi Tramwajów  Nowa Huta. Drugie miejsce zajął Adam Adamaszek ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze, a trzecie Artur Gorajczyk z Nowej Huty. Drużynowo pierwsze miejsce zajęli elektromechanicy z Nowej Huty.

Zanim jednak zarząd MPK SA wręczył nagrody dla zwycięzców konkursu trzech motorniczych MPK SA otrzymało wyróżnienia i listy gratulacyjne za swoją postawę i pomoc innym. Ich zachowanie docenił także Komendant Miejski Policji w Krakowie inspektor Rafał Leśniak.

Nagrody za swoją postawę otrzymali: Aleksander Hotloś (za pomoc w odnalezieniu zaginionej osoby), Urszula Potępa (za pomoc w odnalezieniu zaginionej osoby ) oraz Łukasz Pilch (za udzieloną pomoc i prowadzenie akcji reanimacyjnej kierowcy samochodu osobowego).

Konkurs „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” daje okazję nie tylko do rywalizacji pracowników krakowskiego przewoźnika. Jest także okazją do ćwiczenia umiejętności ważnych w codziennej pracy kierowców i motorniczych. W konkursie duży nacisk jest bowiem położony na płynne i bezpieczne prowadzenie pojazdów oraz pomoc pasażerom.

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS