Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

18.09.2017 Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

 


 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie aktywnie włączyło się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W niedzielę, 17 września mieszkańcy mieli okazję zobaczyć jak wygląda ładowanie autobusów elektrycznych na Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka. Na pokaz mogli dotrzeć autobusem elektrycznym przegubowym, który kursował z ul. św. Wawrzyńca.

Również w niedzielę, 17 września można było skorzystać z atrakcyjnych przejazdów zabytkowymi tramwajami na linii nr "0" z ul. św. Wawrzyńca do Cichego Kącika i do Kopca Wandy.

 

W poniedziałek, 18 września młodzież krakowskich szkół brała udział w pokazach i szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego. Odbywały się one w zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3.  

W środę, 20 września na rondzie Mogilskim została zorganizowana akcja pod hasłem „Dla Ciebie poruszymy Kraków!” Krakowianie, którzy tam przyszli mogli zobaczyć autobus elektryczny oraz radiowóz hybrydowy MPK SA w Krakowie. Mogli także sprawdzić nowoczesne rozwiązania w zarządzaniu komunikacją miejską (prezentacja systemu monitorowania ruchu pojazdów, transmisja wideo z Centrum Sterowania Ruchem ZIKiT). Do dyspozycji był także system roweru miejskiego Krakowa, autobus Mobilis spełniający normę Euro 6. Można także było wziąć udział w instruktażu korzystania z automatów biletowych.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS