Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

20.09.2017 Łączy nas krew – akcja Polskiego Związku Pracodawców Transportu Publicznego

 


 

MPK SA w Krakowie włączyło się w akcję „Łączy nas krew” organizowaną przez Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, której celem było zachęcanie do honorowego oddawania krwi. To odpowiedź na liczne apele o oddawanie krwi, której zawsze brakuje w okresie wakacyjnym. Okazją do przeprowadzenia tej ogólnopolskiej kampanii był obchodzony Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W ramach akcji krew było można oddać w wielu polskich miastach w piątek 22 września, który jest obchodzony jako Dzień bez Samochodu (tego dnia wszyscy pasażerowie w Krakowie mogli podróżować bezpłatnie). Mieszkańcy Krakowa krew mogli oddawać w dwóch punktach: głównej siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Rzeźniczej 11 oraz w oddziale terenowym RCKiK przy ul. Wielickiej 265 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu (godziny otwarcia punktów i warunki oddawania krwi są dostępne na stronie http://rckik.krakow.pl).

 

Dla każdej osoby, która 22 września zdecydowała się przyjść do jednego z tych punktów i oddać krew zostały przygotowane drobne upominki. Wystarczyło podczas rejestracji powołać się na akcję „Łączy nas krew” i podać hasło ”Komunikacja MPK”.  

 

 

 

PZPTP powstał 21 marca 2017 roku, a wśród jego założycieli jest MPK SA w Krakowie. Istotą Związku jest m.in. promocja komunikacji miejskiej jako ekologicznego środka poruszania się, co w konsekwencji ma podnieść społeczną świadomość na temat korzyści płynących z korzystania z komunikacji zbiorowej.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS