Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

05.10.2017 Solaris dostarczy 38 nowych autobusów przegubowych do Krakowa

 


Krakowski przewoźnik rozstrzygnął przetarg na dostawę 38 nowych przegubowych autobusów w formie leasingu finansowego. Nowe pojazdy dostarczy Solaris Bus&Coach SA w konsorcjum z Millenium Leasing Sp. z o.o.

Przesłana oferta spełniała wszystkie wymagania zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zwycięskie konsorcjum za dostarczenie nowych autobusów zaproponowało kwotę ponad 75 mln zł brutto. Od momentu podpisania umowy producent będzie miał 7 miesięcy na realizację zamówienia.

Nowe autobusy będą wyposażone w silniki spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy, monitoring i nowoczesny system informacji pasażerskiej. W środku znajdą się także porty USB do ładowania smartfonów.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik w ostatnich dwóch latach kupił prawie 200 nowych autobusów, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS