Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Jakie cyklicznie organizowane przez MPK SA w Krakowie wydarzenie jest najciekawsze:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

20.10.2017 Piotr Trojański z krakowskiego MPK jednym z najlepszych kierowców w Polsce

 


 

 

Piotr Trojański  z Zajezdni Autobusowej Płaszów zajął wysokie trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszego kierowcę komunikacji miejskiej. Piotr Wróbel zajął 13 miejsce, a Borys Bohosiewicz był 19.

 

Reprezentacja kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie te wysokie wyniki osiągnęła w VII Ogólnopolskim Konkursie Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Zawody odbywały się w dniach 19-20.10.2017 roku w Płocku na terenie zajezdni KM Płock sp. z o.o. W szranki stanęło 61 najlepszych kierowców, którzy przyjechali na turniej z całej Polski.

 

Tradycyjnie pierwszą konkurencją był test wielokrotnego wyboru z przepisów. Prowadzący musieli udzielić odpowiedzi na 70 pytań w czasie 30 minut. Następnie przyszedł czas na konkurencje praktyczne, które podzielono na dwa bloki - precyzyjny i tor przeszkód na czas. W części, gdzie ważna była dokładność, każdy z kierowców musiał dojechać na określoną odległość do przeszkody, podjechać na przystanek tak,  aby zamontowany na ramieniu lusterka wskaźnik laserowy trafił w środek leżącej na ziemi tarczy oraz przejechać odcinek drogi ze stałą prędkością 25 km/h.
Konkurencja, w której ważny był czas składała się ze slalomu oraz tzw. "Lancelota", czyli trafienia zamontowaną z przodu autobusu lancą w otwór o średnicy 10 cm. Dodatkowo był też wjazd tyłem do garażu i parkowanie ukośne do przodu. A wszystko to utrudniała piłeczka tenisowa, która nie mogła spaść z talerza przytwierdzonego tuż pod szybą czołową autobusu.

 

Po tych konkurencjach tylko 10 najlepszych kierowców przeszło do rozgrywki finałowej, która odbywała się drugiego dnia zawodów. Jednym z nich był kierowca MPK S.A. w Krakowie – Piotr Trojański. Konkurencje finałowe to m.in. konieczność wyszukania usterki w autobusie oraz pomoc osobom z ograniczoną mobilnością. Trzeba się było także wykazać wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS