Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

19.12.2017 Do Krakowa dotarł kolejny wagon GT8S

 

 

W niedzielę, 17 grudnia do Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze dotarł wagon GT8S. MPK SA sprowadziło go z Düsseldorfu, a więc z tego samego miasta co poprzednie wagony GT8S, kursujące w Krakowie od kilku lat.

Tramwaj zostanie poddany modernizacji, dzięki której zyska element niskiej podłogi, klimatyzację oraz system informacji pasażerskiej złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic wyświetlających trasę przejazdu. Po przebudowie wagon nadal będzie dwukierunkowy i może być wykorzystany np. podczas budowy linii tramwajowej na Azory, gdzie nie jest planowana budowa pętli. Może także kursować podczas remontów krakowskich torowisk na trasach, gdzie nie będzie możliwości zawracania na pętlach. W kolejnych latach MPK SA w Krakowie planuje zakup kolejnych takich tramwajów z Düsseldorfu.

MPK SA kupuje także nowe wagony. Po otrzymaniu pozytywnej opinii Urzędu Zamówień Publicznych krakowski przewoźnik będzie mógł podpisać umowę z konsorcjum firm Stadler Polska i Solaris Bus & Coach na dostawę 35 ponad 30-metrowych tramwajów (z opcją zakupu kolejnych 15). MPK SA planuje także w najbliższych latach zakup kolejnych nowych wagonów.

Dzięki zakupom używanych wagonów i ich modernizacji oraz zakupom nowych pojazdów w Krakowie systematycznie będzie się zwiększać liczba niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS