Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

22.01.2018 Ambasador Wielkiej Brytanii przyjechał zobaczyć krakowski tartanowy tramwaj

W poniedziałek, 22 stycznia ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott odwiedził Stację Obsługi Tramwajów Podgórze przy ul. J. Brożka 3, aby zobaczyć krakowski tramwaj pomalowany w szkocką kratę. Do wizyty w zajezdni tramwajowej MPK SA doszło z inicjatywy samego ambasadora. Zależało mu nie tylko na tym, aby zrobić sobie zdjęcie na tle tego wyjątkowego tramwaju, ale także aby go samodzielnie poprowadzić. MPK SA w Krakowie pomogło zrealizować marzenie ambasadora Wielkiej Brytanii, który nie krył zachwytu i satysfakcji z wizyty w zajezdni tramwajowej.

- Przygotowany specjalnie dla Krakowa wzór szkockiej kraty wspaniale się prezentuje na tramwaju. Dla mnie to bardzo dobry przykład współpracy dwóch narodów. Mam nadzieję, że tartanowy tramwaj będę mógł jeszcze zobaczyć, gdy będzie przejeżdżał pięknymi krakowskimi ulicami – powiedział Jonathan Knott ambasador Wielkiej Brytanii.

Tramwaj pomalowany w krakowski wzór szkockiej kraty kursuje od 1 stycznia 2018 roku na liniach nr  1, 2, 5, 6, 14, 17, 19 i 20. Turyści i mieszkańcy będą mieli okazję, aby odbyć nim przejażdżkę do końca 2018 roku.

Przypomnijmy, że wzór krakowskiego tartanu w ubiegłym roku Kraków otrzymał jako dar od partnerskiego miasta Edynburga. Pomysł na promocję nowego symbolu Krakowa na tramwaju jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku na portalu internetowym Magiczny Kraków. Autorem zwycięskiego pomysłu, czyli udekorowania wagonu krakowską kratą jest David McGirr, który również był obecny na terenie zajezdni MPK SA podczas wizyty ambasadora Wielkiej Brytanii.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS