Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

01.02.2018 Dzieci odwiedziły zajezdnię tramwajową MPK

1 lutego już po raz trzeci w tym roku w ramach Akademii Młodego Krakowianina do Stacji Obsługi Tramwajów przyjechały dzieci z krakowskiej szkoły podstawowej nr 61. Drugoklasiści oprowadzani przez Trambusia spotkali się z motorniczym. Trambuś wyjaśnił im także najważniejsze zasady bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajami. Tłumaczył znaczenie piktogramów naklejonych wewnątrz wagonów, zwracał uwagę na konieczność trzymania się uchwytów podczas jazdy oraz zabraniał przebiegać przed jadącym tramwajem. Trambuś przypomniał także dzieciom, jak ważne jest ustępowanie miejsca starszym podróżującym komunikacją miejską.
Dzieci nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską, ale także zwiedziły te miejsca, gdzie tramwaje są naprawiane i przechodzą przeglądy – m.in. przeszły kanałem i zobaczyły jak wygląda wagon od spodu.
Wiele radości wywołał wśród dzieci przejazd tramwajem przez myjnię, gdzie każdego dnia są myte wagony zjeżdżające z linii do zajezdni.

Warto podkreślić, że edukacja prowadzona przez Trambusia na specjalnie opracowanej trasie w Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej już od najmłodszych lat, czyli od szkoły podstawowej


Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS