Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

09.02.2018 Tłusty czwartek w zabytkowym tramwaju MPK

 


 

Prawe 500 pączków zjedli uczestnicy przejazdu specjalnym zabytkowym składem wagonów, który kursował w tłusty czwartek, 8  lutego na trasie linii nr 8 (Bronowice Małe – Borek Fałęcki). Do wagonów 102Na i 102NaD można było wsiąść w godzinach 14.00-17.00.

Ten wyjątkowy skład wyjechał ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze przy ul. J. Brożka 3, o godz. 14.10 w kierunku Bronowic Małych. Tramwaj zatrzymywał się na każdym przystanku, a wszyscy wsiadający byli częstowani pączkami i gorącą kawą. Nie była to jedyna atrakcja przygotowana w tym dniu przez MPK SA w Krakowie. W środku pierwszego wagonu uczestnicy przejazdu mieli okazję spotkać się z Jackiem Kołodziejem, autorem książki „Historyczne pojazdy komunikacji miejskiej w Krakowie”, który opowiadał o losach zabytkowych pojazdów. Była także możliwość zakupu tej książki.

Zanim jednak zabytkowy skład wagonów wyjechał ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze, odbyła się krótka prezentacja tego wyjątkowego wagonu jakim jest 102NaD, który został w tym roku odrestaurowany przez pracowników MPK SA w Krakowie. Mieszkańcy Krakowa podróżowali nim w latach 1985-1997. Jest to jeden z zaledwie pięciu tego rodzaju pojazdów silnikowych w Krakowie przerobionych na przyczepę czynną. Podczas prac zadbano o przywrócenie mu oryginalnego wyglądu, dokładnie takiego jaki miał w czasach eksploatacji ponad 30 lat temu.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS