Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

05.04.2018 Trambuś pokazał dzieciom zajezdnię tramwajową Podgórze 

W czwartek, 5 kwietnia w ramach Akademii Młodego Krakowianina ok. 60 dzieci zwiedziło zajezdnię tramwajową Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Wśród nich były przedszkolaki z Przedszkola Pod Gwiazdkami, uczniowie drugiej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 22 oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Krakowie.

Ich przewodnikiem był Trambuś, oficjalna maskotka MPK SA w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie mogli się spotkać z motorniczym i  dowiedzieć się na czym polega jego praca, m.in. o której godzinie kładzie się spać i której rano musi wstawać. Inspektor ruchu MPK wyjaśnił im także najważniejsze zasady bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajami. Zwrócił uwagę m.in. na konieczność trzymania się uchwytów podczas jazdy oraz zakaz wchodzenia do tramwajów z lodami.

Dzieci nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską, ale także zwiedziły te miejsca, gdzie tramwaje są naprawiane i przechodzą przeglądy – wszystkie mogły przejść kanałem i zobaczyć jak wygląda wagon od spodu.

Wiele radości wywołał wśród dzieci przejazd tramwajem przez myjnię, gdzie każdego dnia są myte wagony zjeżdżające z linii do zajezdni.

Warto podkreślić, że edukacja prowadzona przez Trambusia w ramach Akademii Młodego Krakowianina na specjalnie opracowanej trasie w zajezdni tramwajowej Podgórze ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej już od najmłodszych lat. Takie działanie ma służyć nie tylko poznaniu przez dzieci pracy motorniczego i mechanika, ale także ma na celu wzbudzenie ogólnego szacunku do tych zawodów. Ma też za zadanie pokazać, jak ważne jest to, aby nie brudzić i  nie niszczyć tramwajów i autobusów, które każdego dnia wożą mieszkańców Krakowa.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS