Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

16.05.2018 Tramwaj Pełen Dobra wyjechał na linię nr 8


W piątek, 18 maja od godz. 13.00 do 17.00 po trasie linii nr 8 z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych kursował wyjątkowy tramwaj. Był to Tramwaj Pełen Dobra, w którym wszystkich mieszkańców Krakowa i pasażerów wspólnie z marką Wawel namawialiśmy do robienia dobrych uczynków i wzajemnej życzliwości wobec siebie.

 

 

Termin akcji nie był przypadkowy - 19 maja obchodziliśmy bowiem Ogólnopolski Dzień Dobrych Uczynków. To dlatego MPK SA w Krakowie wspólnie z firmą Wawel postanowili zaprosić mieszkańców do wspólnego przejazdu tramwajem. Chcieliśmy w nim przede wszystkim przypomnieć wszystkim pasażerom jak bardzo nasz komfort podróży tramwajem i autobusem może się zwiększyć, gdy będziemy dla siebie życzliwi. Drobny gest ustąpienia miejsca osobie starszej lub kobiecie w ciąży, pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu mamie podróżującej z dziecięcym wózkiem, ściszenie głosu podczas rozmowy przez telefon komórkowy czy nie blokowanie drzwi dla wsiadających – to drobne dobre uczynki, którymi łatwo możemy uprzyjemnić podróż innym. Takie zachowanie od wielu lat stara się w swoich pojazdach promować MPK SA poprzez emisję filmów edukacyjnych.

 

 

 

 

Warto wiedzieć, że w tramwaju można było wziąć udział w akcji społeczno-konsumenckiej „Serce Rośnie” organizowanej przez firmę Wawel i tym samym udzielić pomocy jednej z pięciu wybranych organizacji dobroczynnych biorących udział w programie. Wystarczy zarejestrować się na www.sercerosnie.com.pl i wpisać kod z opakowań słodyczy firmy Wawel oznaczonych serduszkiem. Na każdego pasażera czekały hostessy, które wprowadzały i objaśniały akcję, a także pomogały się w nią włączyć. 

 

 

Wszyscy pasażerowie mogli oczywiście spróbować pysznych słodyczy. Jak wiadomo dobre słodycze to moc endorfin, a dobre samopoczucie wyzwala chęć czynienia dobra. Poza słodkościami na uczestników przejazdu czekały inne atrakcje, m.in. vouchery do kina i do platformy filmowej ufundowane przez Wawel.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS