Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

17.05.2018 Straż Miejska i MPK SA w Krakowie uczyli bezpiecznej jazdy rowerem

W środę, 9 maja uczniowie z sześciu krakowskich szkół podstawowych z Dzielnicy Podgórze wzięli udział w konkursie „Rowerem bezpiecznie po Krakowie”. Został on zorganizowany przez Straż Miejską oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie, aby zwrócić uwagę dzieci na zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po ulicach miasta. Konkurs wygrał Wojciech Wais, który zgromadził najwięcej punktów. Drugie miejsce zajął Wojciech Raczyński. Trzecie miejsce zdobył Bartosz Kiełboń. Wszyscy są uczniami szkoły nr 151. W klasyfikacji drużynowej najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 151. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 164, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 133. Wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczał Grzegorz Dyrkacz, członek zarządu MPK SA ds. zarządzania przewozami oraz Dominika Gawin – Sitek, naczelnik Oddziału Podgórze Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Do konkursu zostało zgłoszonych sześć zespołów złożonych z czterech uczniów. Wszyscy najpierw wzięli udział w części teoretycznej, podczas której musieli odpowiedzieć na  pytania z przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych dotyczących rowerzystów. Po teście uczniowie zostali zaproszeni do udziału w części praktycznej konkursu. Każdy z nich miał za zadanie przejechać na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód. Oprócz rywalizacji uczestnicy konkursu brali także udział w wykładzie na temat bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej oraz zwiedzili zajezdnię tramwajową Podgórze.

Konkurs został zorganizowany na terenie Stacji Obsługi i Remontów, przy ul. Brożka 3. To kolejna tego rodzaju wspólna inicjatywa MPK SA i Straży Miejskiej.


 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS