Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

06.06.2018 MPK SA w Krakowie z nagrodą EKOJANOSIK

 

 


 

 

Krakowski przewoźnik został doceniony za swoje działania związane z troską o środowisko naturalne. Podczas II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE, które odbywa się w dniach 4-6 czerwca w Zakopanem, MPK SA w Krakowie zostało laureatem w Krajowym Konkursie Ekologicznym EKOJANOSIK w kategorii „Firma transportowo-komunikacyjna”. Statuetkę i dyplom odebrał Grzegorz Dyrkacz, członek zarządu MPK SA w Krakowie ds. zarządzania przewozami.

Celem nagrody jest wyróżnienie przez Krajową Radę Ekologiczną m.in. samorządów terytorialnych oraz podmiotów gospodarczych za zrealizowanie działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków.

Warto podkreślić, że Kraków to pierwsze miasto w Polsce, w którym została uruchomiona regularna linia obsługiwana autobusami elektrycznymi. Kraków jest liderem e-mobilności i posiada najwięcej bezemisyjnych autobusów w Polsce. W ramach porozumienia z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju MPK planuje zakup do 161 autobusów elektrycznych. Jeszcze w tym roku, dzięki zakupom 158 nowych autobusów w stolicy Małopolski będą kursować wyłącznie pojazdy z silnikami Euro 5, Euro 6 oraz autobusy hybrydowe i elektryczne.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS