Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

14.06.2018 Lord Provost Edynburga przyjechał zobaczyć krakowski tartanowy tramwaj

W czwartek, 14 czerwca, wczesnym rankiem Frank Ross, Lord Provost Edynburga  odwiedził Stację Obsługi Tramwajów Podgórze przy ul. J. Brożka 3, aby zobaczyć tramwaj pomalowany w krakowski wzór szkockiej kraty. Lordowi, który przebywał w Krakowie, bardzo zależało na tym, aby zobaczyć szkocką kratę na tramwaju. Tym bardziej, że to właśnie on osobiście przekazał jej krakowski wzór Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Frank Ross, który na terenie zajezdni MPK miał okazję po raz pierwszy zobaczyć tramwaj ze wzorem szkockiej kraty, nie krył swojego zachwytu. W obecności Mariusza Szałkowskiego, wiceprezesa MPK SA w Krakowie przejechał także w tramwaju po terenie całej zajezdni.

- Tramwaj jest bardzo szkocki jak i bardzo krakowski. Krakowianie mogą być na pewno z niego dumni – komentował podczas wizyty Frank Ross, Lord Provost Edynburga.

Dużo radości sprawiło Lordowi Provost Edynburga samodzielne prowadzenie tramwaju na terenie zajezdni. Przyznał, że była to dla niego świetna zabawa, ale jednocześnie stwierdził, że prowadzenie tramwaju wcale nie jest takie łatwe, a podczas przewożenia pasażerów wymaga od motorniczego bardzo dużej koncentracji.

To nie pierwsza tego rodzaju wizyta w zajezdni tramwajowej MPK. 22 stycznia 2018 roku tramwaj w szkocką kratę przyjechał zobaczyć ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott.

Tramwaj pomalowany w krakowski wzór szkockiej kraty kursuje od 1 stycznia 2018 roku. Można go zobaczyć na liniach nr  1, 2, 5, 6, 14, 17, 19 i 20. Turyści i mieszkańcy będą mieli okazję, aby odbyć nim przejażdżkę do końca 2018 roku.

Przypomnijmy, że wzór krakowskiego tartanu w ubiegłym roku Kraków otrzymał jako dar od partnerskiego miasta Edynburga. Pomysł na promocję nowego symbolu Krakowa na tramwaju jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku na portalu internetowym Magiczny Kraków.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS