Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

07.08.2018 Tramwaj z Nowego Sącza znów wozi pasażerów w Krakowie

Dziś na ulice Krakowa powrócił tramwaj Nevelo, wagon wozi pasażerów na linii nr 18. Warto przypomnieć, że MPK S.A. rozpoczęło testy tramwaju Nevelo już w czerwcu 2013 roku. Obecnie producent wprowadził w pojeździe kilka modyfikacji wynikających z dotychczasowej eksploatacji pojazdu i sugestii zaproponowanych przez MPK S.A. stąd po kilkumiesięcznym pobycie w Nowym Sączu ponownie jest testowany na ulicach Krakowa.

Wagon jednorazowo może przewieźć do 235 osób w tym 60 na miejscach siedzących. Jest przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych dzięki zastosowaniu elektrycznej rampy inwalidy. Posiada specjalne, drugie drzwi dla matki z dzieckiem. Nowoczesny układ napędowy z elektronicznie sterowanymi silnikami prądu przemiennego, da możliwość zwrotu energii do sieci trakcyjnej, co ponownie pozwoli na obniżenie kosztów eksploatacji. Pojazd jest przystosowany do wdrożenia układu gromadzenia energii opartego na superkondensatorach. Nevelo to trójczłonowy, przegubowy, jednokierunkowy i w całości niskopodłogowy pojazd. Ma klimatyzowane wnętrze, systemy monitoringu i informacji pasażerskiej.

Warto podkreślić, że MPK SA z uwagą przygląda się wszystkim nowym rozwiązaniom dostępnym na rynku tramwajowym i autobusowy. Stąd właśnie zainteresowanie nowosądeckim tramwajem.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS