Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

01.10.2018 Jak kupić bilet i jak podróżować komunikacją miejską w Krakowie? – poradnik dla studentów I roku

 

Korzystając z komunikacji miejskiej w Krakowie najlepiej kupić bilet okresowy. To najtańszy sposób podróżowania. Najwygodniej taki bilet można nabyć w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej lub zapisać go w telefonie korzystając ze strony m.kkm.krakow.pl.

Studenci mogą korzystać ze specjalnego Biletu Semestralnego, uprawniającego do wielokrotnych przejazdów (w okresie dowolnych, kolejnych 150 dni wybranych w chwili zakupu) wszystkimi liniami dziennymi i nocnymi, we wszystkie dni tygodnia w okresie ważności biletu w całej aglomeracji. Do korzystania z Biletu Semestralnego Studenckiego uprawnieni są studenci okazujący ważną legitymację studencką wydaną według wzoru określonego przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego.

 

Cena biletu to 184 zł (linie miejskie) lub 275 zł (linie miejskie i aglomeracyjne). Co istotne studenci, którzy są mieszkańcami Krakowa i uzyskają uprawnienia Karty Krakowskiej za bilet semestralny zapłacą tylko 147 zł, a więc zaoszczędzą prawie 40 zł.

 

Studenci krakowskich uczelni, którzy posiadają Elektroniczną Legitymację Studencką mogą jej używać także jako biletu okresowego. Aby było to możliwe konieczne jest jednak odpowiednie sformatowanie legitymacji. W Krakowie odbywa się to na dwa sposoby.

Część uczelni wyższych zadbała o to, aby zebrać dane studentów i przekazać je Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu SA w Krakowie. Do tych uczelni należy:

·         Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości

·         Akademia Górniczo-Hutnicza

·         Uniwersytet Jagielloński

·         Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie

·         Politechnika Krakowska

·         KA - Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

·         UR - Uniwersytet Rolniczy

 

Dzięki temu studenci tych uczelni od razu mogą samodzielnie doładować swoje ELS w jednym z prawie 150 automatów Krakowskiej Karty Miejskiej.

Studenci pierwszego roku pozostałych uczelni zanim skorzystają z automatów KKM będą musieli przynieść swoje Elektroniczne Legitymacje Studenckie do jednego z sześciu Punktów Sprzedaży Biletów (adresy i godziny funkcjonowania wszystkich punktów są dostępne na stronie www.mpk.krakow.pl). Aby mogły im one służyć także jako bilet okresowy zostaną tam spisane dane studenta a legitymacja zostanie sformatowana dla potrzeb systemu Krakowskiej Karty Miejskiej.

Automaty KKM są ustawione w wielu punktach miasta, nie tylko w centrum, ale również na dużych krakowskich osiedlach takich jak Kurdwanów, Bieżanów, Krowodrza Górka oraz Nowa Huta. W automatach KKM bilet okresowy można kupić o każdej porze dnia i nocy, na dowolną linię, dowolną liczbę miesięcy, od dowolnego dnia miesiąca. W zdecydowanej większości automatów KKM za doładowanie ELS można zapłacić kartą płatniczą. Lokalizacje wszystkich automatów dostępne są na stronie www.kkm.krakow.pl.

W razie jakichkolwiek problemów z zakupem biletu w automacie zawsze można zadzwonić pod czynny całą dobę numer infolinii MPK SA w Krakowie: 12 19 150.

Warto podkreślić, że datę ważność biletu na ELS studenci mogą sprawdzić na kilka sposobów:

1. W automatach Krakowskiej Karty Miejskiej

2. W automatach mobilnych zamontowanych w tramwajach i autobusach

3. W kasownikach

4. W Punktach Sprzedaży Biletów

5. W Internecie na stronie: www.kkm.krakow.pl

6. Na wydruku potwierdzającym doładowanie KKM

System Komunikacji Miejskiej w Krakowie obejmuje swoim zasięgiem obszar miasta Krakowa oraz okolicznych gmin.

W wymienionym obszarze, objętym zintegrowanymi usługami przewozowymi, ustalone zostały dwie strefy biletowe:

I strefa biletowa - obejmuje terytorium Gminy Miejskiej Kraków,

II strefa biletowa - obejmuje terytoria Miast i Gmin, które przystąpiły do porozumień z Gminą Miejską Kraków w sprawie integracji lokalnego transportu zbiorowego.

Granice stref biletowych I i II stanowi administracyjna granica Gminy Miejskiej Kraków. Miejsce przebiegu granicy stref biletowych dla każdej trasy linii aglomeracyjnej zaznaczony jest na rozkładzie jazdy.

Przy wszystkich przejazdach, zarówno na obszarze miasta Krakowa, jak i gmin ościennych, przewóz bagażu jest bezpłatny.

Wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania systemu komunikacji miejskiej można zgłaszać organizatorowi krakowskiego transportu zbiorowego - Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (www.zikit.krakow.pl)

 

Przypominamy lokalizację oraz godziny funkcjonowania Punktów Sprzedaży Biletów:

 

Lokalizacja Punktów Sprzedaży Biletów:

ul. Podwale 3/5 - czynny pn - pt , 9:00 - 19:00

os. Centrum D bl.7 - czynny pn - pt , 9:00 - 19:00

ul. Krowoderskich Zuchów 8a - czynny pn - pt , 10:00 - 19:00

ul. Św. Wawrzyńca 13 - czynny pn - pt , 8:00 - 16:00

ul. Powstańców Wielkopolskich 6 - czynne od pon. - pt. w godzinach 9:00-17:00

Pętla autobusowa MPK przy Dworcu Głównym Wschód - czynny pn - pt , 9:00 - 19:00, sobota 8:00 – 16:00.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS