Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

15.10.2018 Seniorzy znakomicie bawili się w Zajezdni Tramwajowej MPK

 

Wszyscy seniorzy znakomicie bawili się podczas Dnia Seniora zorganizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie wspólnie ze stowarzyszeniem "Radosny Senior" w niedzielę, 14 października w Zajezdni Tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Spotkanie z seniorami rozpoczęło się od zwiedzania zajezdni.

 

Każdy mógł zobaczyć z bliska jak funkcjonuje nowoczesna Stacja Obsługi Tramwajów, w której stacjonują i są modernizowane wagony. Zaplanowany został dla nich m.in. przejazd przez myjnię i możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju.

Wizyta w zajezdni tramwajowej dla wielu osób starszych była na pewno okazją, aby  przekonać się jak zmienił się krakowski przewoźnik w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat. Dla odwiedzających były dostępne nie tylko najnowocześniejsze pojazdy MPK SA, ale także pojazdy zabytkowe, którymi mieszkańcy podróżowali w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Nie zabrakło popularnego Ikarusa, czy czerwonego „Ogórka”. Wszyscy mieli okazję przekonać się, jak wiele udogodnień dla osób starszych pojawiło się w nowoczesnych krakowskich pojazdach. Dzięki nim seniorom jest obecnie zdecydowanie łatwiej niż jeszcze kilkanaście lat temu podróżować komunikacją miejską.

Dodatkowo na terenie zajezdni był dostępny dla seniorów tramwaj papieski oraz motorniczy, który wiózł Papieża Franciszka na Błonia, na spotkanie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Inspektorzy ruchu MPK, którzy każdego dnia nadzorują kursowanie tramwajów i autobusów zaprezentowali także pojazdy, które na co dzień wykorzystują w pracy – radiowóz hybrydowy i skuter.

Podczas  Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze osoby starsze miały  także okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej. Służby porządkowe wyjaśniały seniorom m.in. jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustwami oraz zaprezentują zasady udzielania pierwszej pomocy.

Seniorom, którzy nie mają jeszcze prawa do darmowych przejazdów pokazaliśmy jak łatwy i bezpieczny jest zakup biletów w  automatach Krakowskiej Karty Miejskiej i automatach zamontowanych w pojazdach oraz jak korzystać z Karty Krakowskiej.

Najwięcej radości sprawiła jednak seniorom część artystyczna, którą rozpoczął Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.  W hali Stacji Obsługi i Remontów wystąpili m.in. Jaga Wrońska, Jan Wojdak i kabaret „Antyki”, którzy zaśpiewali popularne i lubiane utwory. Do tańca zapraszał seniorów prowadzący całe wydarzenie - Łukasz Lech.

Nie zabrakło także tortów, którymi zostali poczęstowani wszyscy seniorzy.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS