Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

08.04.2019 O autyzmie w „Niebieskim Tramwaju”

W niedzielę, 7 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na ulice Krakowa wyjechał wyjątkowy „Niebieski Tramwaj”. Kursował od 15.00 do 17.00 wokół Plant. Każdy kto do niego wsiadł mógł dowiedzieć się czym charakteryzuje się autyzm. W środku został wydzielony m.in. specjalny kącik sensoryczny, w którym można było poczuć na własnej skórze głębokie doznania dzieci nadwrażliwych na dotyk, dźwięk czy światło. Był tam także obecny psycholog.

W tramwaju były także odtwarzane specjalne komunikaty głosowe (czytane przez aktorkę Annę Dymną), które pomagały pasażerom wyobrazić sobie świat autysty, a przystanki zapowiadały dzieci z autyzmem. Tramwaj odwiedził również piłkarz Wisły Kraków.

Ta wyjątkowa akcja w tramwaju miała pomóc zrozumieć osoby z autyzmem w zakresie ich funkcjonowania w przestrzeni publicznej, a zwłaszcza w kwestii korzystania przez nich z komunikacji zbiorowej.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS