Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

09.04.2019 Wyremontowany w Krakowie zabytkowy wagon już na torach w Norymberdze


 

W czwartek, 4 kwietnia w Norymberdze odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania do ruchu zabytkowego wagonu doczepnego o numerze 1023, który został wyremontowany przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie. Prace nad tym pochodzącym z 1913 roku trwały w Krakowie od września 2016 roku. Zasadnicza część remontu związana m.in. z remontem konstrukcji stalowej, wyposażeniem mechanicznym i lakierowaniem odbyła się w Stacji Obsługi i Remontów przy ul. J. Brożka 3 (przy odbudowie konstrukcji drewnianej współpracowano z zakładem Stryszowski z Wieliczki). Efekty pracy krakowskiej załogi zostały bardzo pozytywnie ocenione w Norymberdze. Relacja z uroczystości znalazła się m.in. w lokalnej prasie.

Historyczny wagon w charakterystycznej zielonej barwie wzbogacił kolekcję norymberskiego towarzystwa przyjaciół tramwajów - Freunde der Nürnberg-Fürter Straßenbhan e.v., które posiada w swojej kolekcji już ponad 30 zabytkowych pojazdów.

Fot. Freunde der Nürnberg-Fürter Straßenbhan e.v., Jacek Kołodziej

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS