Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

04.06.2019 MPK SA kupiło dwa radiowozy hybrydowe

MPK SA kupiło dwa radiowozy hybrydowe Toyoty Corolli, z których będą w swojej pracy korzystać inspektorzy ruchu. Są to wersje wyposażone w ekologiczny i ekonomiczny napęd hybrydowy spełniający najnowszą normę emisji spalin Euro 6.

Napęd hybrydowy Toyoty Corolli składa się z trzech połączonych ze sobą urządzeń: silnika benzynowego o mocy 98 KM, silnika elektrycznego o mocy 24 KM  i akumulatora hybrydowego z dziesięcioletnią gwarancją. Silnik elektryczny odzyskuje energię z hamowania, natomiast podczas jazdy ze stałą prędkością przekazuje jej nadwyżki do akumulatora hybrydowego, by powtórnie ją wykorzystać, np. podczas jazdy w korku. W ten sposób w ogóle nie trzeba ładować akumulatora hybrydowego, a zużycie paliwa jest ograniczone do minimum.

Nowe ekologiczne radiowozy zastąpią wysłużone Fiaty Punto.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS