Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

05.06.2019 Dostawa kolejnych nowych niskopodłogowych tramwajów do Krakowa coraz bliżej

 


Jeszcze tylko nieco ponad miesiąc mają producenci na złożenie ofert w przetargu ogłoszonym przez MPK SA, na dostawę kolejnych tramwajów do Krakowa, których może być nawet 60.

W trwającym postępowaniu przetargowym firma Modertrans z Poznania złożyła protest przeciwko, ich zdaniem, zbyt wygórowanym warunkom ograniczającym dostęp do udziału w tym postepowaniu. MPK SA w Krakowie pozostało jednak na stanowisku, że te warunki są adekwatne do standardów jakich oczekują pasażerowie krakowskiej komunikacji.

- Nie zależy nam na zakupie „czegokolwiek”. Nasi pasażerowie oczekują pojazdów na światowym poziomie, zapewniających poprzez odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne długotrwałą i niezawodną eksploatację. Stąd nie ma miejsca w tym obszarze na jakikolwiek kompromis – podkreślił Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Krajowa Izba Odwoławcza, do której trafił protest firmy Modertrans, podzieliła stanowisko MPK SA i 4 czerwca w całości oddaliła protest producenta z Poznania.

Przypomnijmy, że zgodnie z podpisanymi w 2018 roku umowami już za pół roku do Krakowa dotrą pierwsze egzemplarze nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów Stadlera. W sumie do końca 2020 roku krakowianie będą mieć do dyspozycji aż 50 tych nowoczesnych wagonów. Oprócz niskiej podłogi wszystkie nowe wagony będą wyposażone w klimatyzację, platformę dla osób poruszających się na wózkach, monitoring, system informacji pasażerskiej i porty USB do ładowania smartfonów. Co więcej w dwóch wagonach będą zamontowane specjalne baterie, które umożliwią przejazd nawet do 3 km bez korzystania z sieci trakcyjnej. Wszystkie pozostałe wagony będą wyposażone w instalacje, która w przyszłości również w nich umożliwi montaż takich baterii.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS