Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

30.09.2019 Zachęcamy do głosowania w Budżecie Obywaelskim na remont autobusu MAN

Od soboty, 28 września można już głosować w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. My zachęcamy do głosowania na ogólnomiejski projekt nr 111. Wasz głos może sprawić, że znajdujący się w zbiorach Muzeum Inżynierii Miejskiej autobus MAN SL200 znów wyjedzie na krakowskie ulice. Szczegóły na http://budzet.krakow.pl

Autobusy MAN SL200 były produkowane w latach 1968-2000. W Krakowie służyły pasażerom w latach 1990-1996. Do Krakowa sprowadzono tylko cztery autobusy tego typu, z czego trzy użytkowano w ruchu liniowym, a jeden przeznaczono jako magazyn części zamiennych.

Autobus z numerem 16604, który już od kilkudziesięciu lat czeka na remont, został wyprodukowany w 1973 roku i jako jedyny z eksploatowanych w Krakowie, został zachowany, z przeznaczeniem na pojazd historyczny. W Polsce zostały już tylko pojedyncze egzemplarze autobusów MAN SL200. Warto więc zagłosować w tegorocznym budżecie obywatelskim i sprawić, że znajdujący się w zbiorach Muzeum Inżynierii Miejskiej autobus znów wyjedzie na krakowskie ulice.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS