Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

24.10.2019 MPK kupiło trzy nowe pojazdy pogotowia technicznego

 


Trzy nowe pojazdy pogotowania technicznego marki Toyota są przyjazne dla środowiska i komfortowe dla pracowników MPK. To z nich korzystają osoby, które każdego dnia dbają o jak najszybsze usuniecie różnego rodzaju usterek w tramwajach i autobusach. Dużą zaletą każdego z tych samochodów jest przystosowanie do przewozu wszystkich niezbędnych podczas interwencji urządzeń i materiałów, w tym części zamiennych. W zabudowanej części warsztatowej pojazdu została zastosowana antypoślizgowa podłoga oraz nowoczesne i trwałe regały z dużą liczbą szuflad, przegród i pojemników. W środku zamontowano również dopasowane do potrzeb pogotowia oświetlenie.

Z myślą o komforcie pracowników pogotowania technicznego samochody wyposażone są w klimatyzację oraz dodatkowe ogrzewanie postojowe, które podczas postoju np. na pętli nie wymaga włączania silnika.

Przypomnijmy, że obecnie MPK posiada już pięć pojazdów pogotowia technicznego marki Toyota. Pierwsze dwa pojazdy tego typu MPK SA eksploatuje już od końca 2018 roku. Poza pojazdami pogotowia technicznego MPK SA wymienia także radiowozy inspektorów ruchu. Chodzi o to, aby także one były przyjazne dla środowiska. Dlatego wśród ośmiu radiowozów MPK jeden to samochód elektryczny a pozostałe siedem to samochody z napędem hybrydowym.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS