Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

29.11.2019 Kolejny autobus marki Isuzu testowany w Krakowie

 


 

Mieszkańcy Krakowa po raz kolejny mają okazję podróżować autobusem marki ISUZU. W październiku 2019 roku na linii nr 100 i 101 testowany był przez dwa tygodnie autobus Isuzu Novociti Life o długości zaledwie ok. 8 metrów. Od 28 listopada MPK SA w Krakowie testuje kolejny pojazd tej marki, ale tym razem dłuższy o prawie 2 m autobus ISUZU CITIBUS. Pasażerowie będą mogli nim podróżować przez najbliższe kilkanaście tygodni.

 

Autobus kursuje na linii nr 175 (Borek Fałęcki – Wrony). Pojazd został wyprodukowany w 2017 roku, ma 9,5 m długości i troje drzwi, w tym jedne podwójne. Jest wyposażony w silnik spełniający normę Euro 6, klimatyzację oraz ma w środku wyznaczone miejsce i specjalną platformę dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.  Jednocześnie w autobusie może podróżować 68 osób, w tym 24 na miejscach siedzących. Pasażerowie bardzo łatwo rozpoznają testowany autobus bo wyróżnia go biały kolor nadwozia. Każdy pasażer może także ocenić ten pojazd wypełniając specjalną ankietę dostępną w środku.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS