Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

01.12.2019 MPK i Straż Miejska dbały o bezpieczeństwo pasażerów

W piątkowy wieczór i noc, 29 listopada inspektorzy ruchu MPK i strażnicy miejscy znów przypominali o zasadach podróży komunikacją miejską, przede wszystkim w liniach nocnych. Kontrole rozpoczęły się o 20.00 w tramwajach trzech linii dziennych 3, 14 i 18 i były kontynuowane w trzech liniach nocnych nr 62, 64 i 69. Mandaty i upomnienia otrzymały osoby, które piły alkohol w tramwajach (8 mandatów i 2 upomnienia) oraz jedna osoba paląca papierosy. Dodatkowo strażnicy miejscy poruszający się radiowozami w pobliżu tramwajów sprawdzali, czy wszyscy kierowcy stosują się do znaków i przepisów ruchu drogowego. Niestety aż 20 kierowców samochodów złamało te przepisy. Nie stosowali się oni do przepisów ruchu drogowego oraz parkowali na przystankach. W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. I znów były takie osoby, które sobie o tym zupełnie zapomniały. Tym razem bez biletu komunikacją miejską próbowało podróżować 48 gapowiczów.

Działania w nocnych tramwajach to element akcji „Bezpieczny Powrót”, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS