Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

02.12.2019 Krwiodawcy MPK zostali odznaczeni przez PCK

Pracownicy krakowskiego przewoźnika, którzy regularnie oddają krew, spotkali się w piątek 29 listopada, aby podsumować roczną działalność Klubu Honorowych Dawców Krwi, który nieprzerwanie już od 57 lat funkcjonuje przy MPK SA w Krakowie. W tym roku to spotkanie było szczególnie uroczyste, bo połączone z obchodami 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, najstarszej polskiej organizacji charytatywnej.

Z tej też okazji Bartłomiej Bieniasz, Wiceprezes Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Krakowie oraz Małgorzata Pyka – Dyrektor  MOO PCK w Krakowie wręczyli „Medale 100-lecia PCK”. Otrzymali je:

·       najstarsze w Krakowie Koło PCK i działający w jego ramach Klub „HDK” PCK przy MPK SA w Krakowie

·       MPK S.A. w Krakowie

·       długoletni działacze Klubu HDK: Tadeusz Walczak, Stanisław Mikulski, Krzysztof Paprocki, Joanna Woźniak, Romana Beata Grochala, Andrzej Mitka, Janusz Kękuś, Andrzej Ostafin i Władysław Michalski.

 

Na spotkaniu zostały też przyznane odznaki „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”, które otrzymali:

·       Ludmiła Zaczkiewicz, odznaka I stopnia,

·       Roman Łach, odznaka II stopnia,

·       Piotr Żuk, odznaka III stopnia.

 

Okolicznościowymi „Podziękowaniami „100-lecia PCK” wyróżnieni zostali założyciele Klubu „HDK”: Ryszard Sasuła – uczestnik pierwszej akcji oddawania krwi w 1962 roku i Kazimierz Sułkowski – członek pierwszego Zarządu Klubu HDK.  

Zanim jednak zostały wręczone medale i odznaki uczestnicy spotkania mogli wysłuchać koncertu dzieci niewidomych i słabowidzących z Zespół Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie.  

Warto wiedzieć, że klub HDK istnieje w MPK SA już od 57 lat. Każdego roku członkowie tego klubu, a jednocześnie pracownicy MPK regularnie oddają krew. W tym roku specjalna akcja oddawania krwi została przez nich zorganizowana dla dzieci rannych w bardzo poważnym wypadku autobusu z samochodem ciężarowym i samochodem osobowym w Świniarsku. Klub HDK zorganizował w tym roku cztery kwesty charytatywne w tramwaju.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS