Aktualności

03.12.2019

Najbardziej zasłużeni i długoletni pracownicy MPK zostali nagrodzeni


Niemal 200 pracowników krakowskiego przewoźnika zostało uhonorowanych przez zarząd MPK SA w Krakowie na specjalnym spotkaniu w hali Stacji Obsługi i Remontów. Listy gratulacyjne otrzymały najdłużej pracujące osoby, których staż pracy to aż 30, 35, 40 a nawet 45 lat.

Zanim jednak doceniono i podziękowano tym osobom, odznakę honorową „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej” przyznaną przez Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, odebrał Ryszard Wróbel, kierownik sekcji autobusowej w MPK SA.

Na spotkaniu przyznane zostały także odznaki „Zasłużony dla MPK w Krakowie”. To prestiżowe odznaczenie wręczane jako uhonorowanie szczególnych zasług dla przedsiębiorstwa. Otrzymali je: Jacek Gawor, Magdalena Drobniak-Salitra, Dariusz Słomka, Roman Skowierzak, Jamróz Anna, Adam Ślęczek, Ireneusz Grymek, Stanisław Rodak, Rafał Gumiński i Wiesław Pulchny.

Podziękowania za wieloletnią pracę otrzymały także osoby, które po przepracowaniu co najmniej 30 lat w MPK przeszły na emeryturę. W 2019 roku takich osób było prawie 60.