Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

08.01.2020 Nocne testy tramwaju Stadlera


W nocy, 7 stycznia nowy tramwaj Stadlera po raz pierwszy wyjechał na ulice Krakowa. Był testowany m.in. na trasie do Małego Płaszowa. Wagon Lajkonik przejechał też po estakadzie tramwajowej. Nocne testy są niezbędne do uzyskania homologacji. Podczas przejazdów sprawdzane są m.in. systemy napędu, hamowania oraz układy elektryczne i inne elementy istotne dla prawidłowej eksploatacji i bezpieczeństwa podróżnych. Po przeprowadzeniu przez uprawnioną instytucję niezbędnych badań i uzyskaniu jej pozytywnej opinii, tramwaj zostanie dopuszczony do ruchu. Zanim jednak się to stanie konieczne będzie także przeprowadzenie szkoleń motorniczych i mechaników przygotowujących ich do obsługi tego wagonu.

Przypomnijmy, że pierwszy tramwaj Stadlera został dostarczony do Krakowa do zajezdni Podgórze w nocy 13 grudnia 2019 roku. Do końca roku 2020 powinny się zakończyć dostawy wszystkich wagonów, których w sumie będzie 50.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS