Aktualności

10.01.2020

MPK kupiło nowoczesny holownik dla pogotowia autobusowego

Po 18 latach eksploatacji i przejechaniu prawie 1 000 000 kilometrów wysłużony pojazd techniczny Marki Star, który służył pracownikom pogotowia technicznego MPK, został wycofany. Zastąpił go nowoczesny holownik MAN TGS. Samochód będzie wykorzystywany do napraw bieżących usterek autobusów kursujących na liniach miejskich i aglomeracyjnych oraz do holowania autobusów np. po kolizji.

 

Co wyróżnia ten pojazd? Przede wszystkim wyposażenie kabiny. W środku do dyspozycji pracowników pogotowia autobusowego jest m.in.:

- monitor z ekranem 10 cali umożliwiający stały podgląd z kamery tylnej

- rejestrator jazdy przód i tył

- klimatyzacja

- światła do jazdy dziennej w technologii LED.

 

 

Część warsztatowa pojazdu jest złożona z zabudowy o konstrukcji ze stali nierdzewnej, izolowana termicznie z wymaganą liczbą wyjść awaryjnych. Tylna ściana zabudowy wyposażona jest w podest ruchomy o maksymalnym udźwigu 1500 kg. Do dyspozycji pracowników są w środku m.in. stół warsztatowy z blatem roboczym, imadłem i szufladami oraz szafka narzędziowa wraz z narzędziami.

 

 

Poza holownikiem MPK SA zakupiło także pojazd techniczny Iveco Daily. Także on będzie służył pracownikom pogotowia autobusowego. Pojazd jest wyposażony w silnik spełniający najwyższą europejska normę Euro 6 oraz klimatyzację.