Aktualności

20.01.2020

MPK i Straż Miejska dbały o bezpieczeństwo pasażerów

 


W piątkowy wieczór i noc, 17 stycznia inspektorzy ruchu MPK i strażnicy miejscy po raz pierwszy w tym roku przypominali pasażerom o zasadach podróży tramwajami na liniach nocnych, a kierowcom samochodów o przepisach ruchu. Sporo kierowców samochodów nie pamiętało o znaczeniu znaków drogowych i przepisach. Nic więc dziwnego, że 10 z nich otrzymało mandaty, a trzech upomnienia.

Niestety część pasażerów również zapomniała, że tramwaj to nie miejsce, w którym można pić alkohol i palić papierosy.  Trzy takie osób otrzymały mandat za złamanie tego zakazu, a jedna została upomniana. Dwie kolejne osoby zostały ukarane za wulgarne i agresywne zachowanie, a jedna za zaśmiecanie wnętrza wagonu.

W sumie w ciągu 8 godzin (akcja trwała od 20.00 wieczorem do 4.00 rano) strażnicy miejscy byli zmuszeni do wystawienia 15 mandatów, 4 pouczeń i 1 wniosku do sądu.

W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. I znów były takie osoby, które w nocy sobie o tym zupełnie zapomniały. Tym razem bez biletu komunikacją miejską próbowało podróżować 39 gapowiczów.

Działania w nocnych tramwajach to element akcji „Bezpieczny Powrót”, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne.