Aktualności

09.02.2020 75. Msza Tramwajarska dla pracowników MPK

 

 

W niedzielę, 9 lutego o godzinie 12.00 w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy ojców Redemptorystów w Podgórzu, już po raz 75 została odprawiona tradycyjna Msza Tramwajarska w intencji obecnych i byłych pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski przewodniczył Eucharystii, podczas której wygłosił do obecnych w kościele homilię. 

Arcybiskup podzielił się informacją, że w czwartek, 6 lutego był w Rzymie i otrzymał egzemplarz sygnalny książki, która jest zapisem rozmowy papieża Franciszka z ks. Luigi Maria Epicoco, pod tytułem „San Giovanni Paolo Magno” – „Św. Jan Paweł Wielki”, która zostanie wydana z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Jak powiedział Arcybiskup Marek Jędraszewski, rozmowa dotyczy duchowości papieża Polaka i jego dzieła duszpasterskiego.

 

W swojej homilii Arcybiskup podziękował także pracownikom MPK za zewnętrzne okazywanie wiary m.in. poprzez papieskie chorągiewki na tramwajach i autobusach, które pojawiają się w dniach upamiętniających św. Jana Pawła II. Przypomniał także o tramwaju kolędowym, w którym od kilku lat kolędy śpiewają wspólnie z mieszkańcami także dzieci z różnych szkół.

– To jest cel naszej wspólnej modlitwy, żeby za tym zewnętrznym znakiem wiary coraz bardziej pogłębiało się wasze złączenie z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Aby dzięki temu złączeniu pogłębiała się wasza nadzieja w ostateczne zwycięstwo i stała się widoczna dla wszystkich wasza miłość, która prawdziwie przemienia oblicze tego świata – zakończył metropolita. 

Do podziękowań dla pracowników MPK za ich pracę wykonywaną na rzecz mieszkańców Krakowa dołączył się także o. Ireneusz Byczkiewicz CSsR, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Msza Tramwajarska jest okazją do spotkania się na wspólnej modlitwie obecnych i byłych pracowników MPK SA oraz przedstawicieli władz miasta Krakowa, odpowiedzialnych za transport zbiorowy. W tym roku obyła się już po raz 75.

Cała homilia Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego jest dostępna na stronie:

https://diecezja.pl/aktualnosci/abp-marek-jedraszewski-podczas-mszy-sw-dla-pracownikow-mpk-kosciol-glosi-chrystusowa-madrosc-ktora-daje-sile-i-moc/