Aktualności

26.03.2020

Częstsze kursy i dodatkowe 70 autobusów więcej do ruchu


 

Od najbliższego poniedziałku, 30 marca zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów na kilkudziesięciu liniach. Częstsze kursy zostały zaplanowane przede wszystkim w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. W porównaniu do obecnego tygodnia, w poniedziałek, 30 marca na liniach regularnych pojawi się aż 70 autobusów więcej. Co więcej do wykorzystania będzie także gotowych 15 autobusów i 10 tramwajów rezerwowych, które na każdy sygnał o większej frekwencji będą wysyłane do ruchu.

 

Również od poniedziałku, 30 marca uruchomiona zostanie nowa tymczasowa linia 704. Linia kursować będzie po trasie linii 204 na odcinku od Czerwonych Maków P+R do Miejskiego Centrum Opieki w celu wzmocnienia obsługi Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Trasa linii nr 704 będzie następująca: Czerwone Maki P+R – Bunscha – Babińskiego – Zawiła – Zakopiańska – Borek Fałęcki – Zakopiańska – Jugowicka – Podmokła – Stojałowskiego – Halszki – Witosa – Nowosądecka – Wielicka – Kostaneckiego - Jakubowskiego – Miejskie Centrum Opieki.

Prowadzący autobusy i tramwaje cały czas będą starali się obserwować liczbę podróżujących pasażerów oraz tych oczekujących na przystankach. W sytuacji, gdy ocenią, że jest ich zbyt dużo będą zgłaszać dyspozytorom, aby wysyłali na daną trasę dodatkowe pojazdy. O dodatkowym autobusie czy tramwaju prowadzący będą także informować pasażerów przez mikrofon. Jednocześnie w najważniejszych miejscach przesiadkowych będą pracowali inspektorzy ruchu MPK i gdy tylko pojawi się taka potrzeba, będą uruchamiać dodatkowe kursy.

Prowadzący nie będą opuszczać swojego miejsca pracy, aby liczyć wsiadających i wysiadających pasażerów. Proszę pamiętać, że musimy zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie naszych kierowców i motorniczych, bo to dzięki nim komunikacja miejska w tym trudnym dla wszystkich okresie może funkcjonować i zapewniać dojazd pracownikom szpitali, piekarni czy sklepów spożywczych.

 

Z myślą o bezpieczeństwie naszych pracowników, ale także wszystkich naszych pasażerów podejmujemy wiele działań. Nie będą one jednak skuteczne, jeżeli do obowiązujących wytycznych nie będą się stosować wszyscy podróżujący. Dlatego apelujemy do wszystkich pasażerów o wyrozumiałość,  zachowanie odpowiedniego dystansu w pojazdach komunikacji miejskiej i stosowanie się do wszystkich wytycznych służb porządkowych.