Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

21.04.2020 Od 20 kwietnia tramwaje przejeżdżają o 20 procent kilometrów więcej

Od poniedziałku 20 kwietnia, po wprowadzonych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, tramwaje MPK SA w Krakowie wykonują dziennie o 5 tys. kilometrów więcej niż było to w ubiegłym tygodniu. To wzrost o ok. 20 proc. Podobnie jest w przypadku komunikacji autobusowej – dziennie autobusy pokonują od poniedziałku o ok. 12 tys. kilometrów więcej niż było to w ubiegłym tygodniu (to wzrost o ok. 16 proc).

Jednocześnie na przystankach zostało umieszczonych 3747 aktualnych rozkładów jazdy (pracownicy MPK SA, którzy są za to odpowiedzialni, pracowali nad ich rozwiezieniem na wszystkich zmianach od soboty, 18 kwietnia do 4.00 nad ranem w poniedziałek, 20 kwietnia).

Przypomnijmy, że od poniedziałku tramwaje w szczycie porannym kursują do ok. 9.30 (a nie jak to było w ubiegłym tygodniu do ok. 8.00). W szczycie popołudniowym tramwaje rozpoczynają kursy o 13.00 i kończą ok. 18.00-18.30, a więc kursują dłużej o ponad 2 godziny w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Dodatkowo dwie linie tramwajowe nr 3 i 8 kursują przez cały dzień co 20 minut, także w okresie między szczytem porannym i popołudniowym.

Również komunikacja autobusowa kursuje w wydłużonych godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Dodatkowo między szczytem porannym i popołudniowym zostało uruchomionych 18 linii, które w ubiegłym tygodniu w tym czasie nie kursowały.

Cały czas na wybranych przystankach trwają kontrole policji i inspektorów ruchu MPK dotyczące napełnienia pojazdów. W sytuacji, gdy pasażerów podróżuje więcej niż dopuszczalny obecnie limit, na daną linię są wysyłane rezerwowe pojazdy. W tym celu jest przygotowanych przez cały dzień: 6 rezerwowych tramwajów oraz 15 rezerwowych autobusów.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS