Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

22.04.2020 Dzień Ziemi i troska o klimat

Gdyby nie pandemia koronawirusa to obchodzony dzisiaj Dzień Ziemi świętowalibyśmy razem. Planowaliśmy spotkać się z Wami na bulwarach nad Wisłą. Niestety nie jest to możliwe. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy zrobić dla naszej planety. MPK SA już od wielu lat podejmuje działania w trosce o czyste powietrze i środowisko. To było powodem zakupu taboru spełniającego najwyższe europejskie normy, w tym autobusów elektrycznych i hybrydowych. My przypominamy tylko kilka naszych działań związanych z ochroną środowiska:

-  już w przyszłym roku mieszańcy Krakowa będą podróżować prawie 80 autobusami elektrycznymi – obecnie mamy 27 autobusów elektrycznych, kolejne 50 dostarczy firma Solaris Bus & Coach SA (trwa jeszcze kontrola uprzednia dokumentacji przetargowej w Urzędzie Zamówień Publicznych)

- dzięki intensywnym zakupom nowego taboru w Krakowie już od października 2018 roku wszystkie kursujące autobusy spełniają co najmniej normę Euro 5

- na dachach 7 autobusów MPK SA zamontowało panele fotowoltaiczne

- w zajezdni tramwajowej Nowa Huta działa myjnia w systemie obiegu zamkniętego, korzystająca z wody deszczowej

- zakup 50 nowoczesnych, niskopodłogowych i wyposażonych m.in. w system rekuperacji tramwajów Lajkonik

Zachęcamy Was gorąco do wpisywania w komentarzach na naszym profilu na Facebooku rzeczy, które zrobiliście już dzisiaj lub planujecie dopiero zrobić z myślą o naszej planecie Ziemi. Mogą to być nawet najdrobniejsze gesty. Hasło tegorocznych obchodów Dni Ziemi to "Działanie na rzecz ochrony klimatu".

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS