Aktualności

22.04.2020

Dzień Ziemi i troska o klimat

Gdyby nie pandemia koronawirusa to obchodzony dzisiaj Dzień Ziemi świętowalibyśmy razem. Planowaliśmy spotkać się z Wami na bulwarach nad Wisłą. Niestety nie jest to możliwe. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy zrobić dla naszej planety. MPK SA już od wielu lat podejmuje działania w trosce o czyste powietrze i środowisko. To było powodem zakupu taboru spełniającego najwyższe europejskie normy, w tym autobusów elektrycznych i hybrydowych. My przypominamy tylko kilka naszych działań związanych z ochroną środowiska:

-  już w przyszłym roku mieszańcy Krakowa będą podróżować prawie 80 autobusami elektrycznymi – obecnie mamy 27 autobusów elektrycznych, kolejne 50 dostarczy firma Solaris Bus & Coach SA (trwa jeszcze kontrola uprzednia dokumentacji przetargowej w Urzędzie Zamówień Publicznych)

- dzięki intensywnym zakupom nowego taboru w Krakowie już od października 2018 roku wszystkie kursujące autobusy spełniają co najmniej normę Euro 5

- na dachach 7 autobusów MPK SA zamontowało panele fotowoltaiczne

- w zajezdni tramwajowej Nowa Huta działa myjnia w systemie obiegu zamkniętego, korzystająca z wody deszczowej

- zakup 50 nowoczesnych, niskopodłogowych i wyposażonych m.in. w system rekuperacji tramwajów Lajkonik

Zachęcamy Was gorąco do wpisywania w komentarzach na naszym profilu na Facebooku rzeczy, które zrobiliście już dzisiaj lub planujecie dopiero zrobić z myślą o naszej planecie Ziemi. Mogą to być nawet najdrobniejsze gesty. Hasło tegorocznych obchodów Dni Ziemi to "Działanie na rzecz ochrony klimatu".