Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność nośnika KKM

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w 2019 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Aktualności

27.04.2020 Kolejny elektryczny autobus w Krakowie


27 kwietnia do zajezdni autobusowej Wola Duchacka został dostarczony przegubowy autobus elektryczny. Został on wypożyczony z firmy Solaris Bus & Coach SA do końca roku, z możliwością wydłużenia tego terminu. To już 28 autobus elektryczny we flocie MPK SA w Krakowie. Zostanie on wykorzystany przez MPK SA do obsługi jednej z krakowskich linii, zastępując autobus spalinowy.

Działania MPK SA zmierzające do zwiększenia liczby pojazdów zero i niskoemisyjnych są realizowane już od wielu lat. To w Krakowie w 2014 roku ruszyła pierwsza w Polsce linia obsługiwana przez autobusy elektryczne. Dzięki intensywnej wymianie taboru, mieszkańcy już od października 2018 roku podróżują wyłącznie autobusami spełniającymi co najmniej europejską normę Euro 5.

Warto także przypomnieć, że do Krakowa w przyszłym roku trafi 50 nowych autobusów elektrycznych, których zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego. W sumie mieszkańcy będą więc mieć do dyspozycji prawie 80 bezemisyjnych autobusów. To niemal 15 proc. całego taboru.

Te działania MPK SA są podyktowane troską o środowisko i są jednym z elementów walki o czyste powietrze w Krakowie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS