Aktualności

28.05.2020

Umowa z Autosanem na dostawę 3 autobusów midi podpisanaMPK SA w Krakowie podpisało dzisiaj (28 maja) umowę z firmą Autosan na dostawę trzech autobusów o długości 8,5 m. Zgodnie z zapisami kontraktu producent będzie miał 7 miesięcy na realizację zamowienia, a to oznacza, że pojazdy trafią do stolicy Małopolski jeszcze w tym roku. Jest to o tyle korzystne, że tylko do końca roku MPK SA będzie mogło korzystać z wypożyczonego autobusu marki ISUZU.

Przypomnijmy, że koszt zakupu trzech autobusów typu midi to 2.874.000,00 zł netto. Autobusy Autosana są wyposażone w silniki spełniające najwyższą europejską normę Euro 6. W środku łącznie będą dostępne 63 miejsca dla pasażerów, w tym minimum 15 miejsc siedzących. Każdy z autobusów będzie niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację oraz porty USB umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Wewnątrz autobusów będą także zamontowane poduszki naścienne umożliwiające oparcie osób stojących. Podłoga w autobusach ma być pokryta gładką wykładziną z materiału antypoślizgowego. W komorze silnika będzie zamontowany automatyczny system gaśniczy.

Zakup małych autobusów wynika z potrzeby świadczenia usługi przewozowej na trasach, gdzie nie są w stanie kursować autobusy o standardowych wymiarach. MPK SA posiada już 33 pojazdy Autosana typu midi. Są one wykorzystywane m.in. na tych liniach, których trasa prowadzi przez bardzo wąskie ulice, takie jak ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej czy drogi w rejonie szpitala Okulistycznego w Nowej Hucie. Zakup nowych pojazdów tego typu zwiększy liczbę małych autobusów w taborze MPK SA i sprawi, że przewoźnik nie będzie już musiał wypożyczać tego typu pojazdów, aby móc realizować usługę przewozowa na wąskich drogach.